Opublikowano

WYSTAWA ZUZANNY ZU JANKOWSKIEJ W WARSZAWSKIEJ GALERII OFFICYNA

 

Zuzana Jankowska officyna newsy

10 marca o godzinie 19:00 warszawska Galeria sztuki officyna art & design, mieszcząca się w Al. Jerozolimskich 107, zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Zuzanny Zu Jankowskiej: “Proste i krzywe”.

“Proste i krzywe” to wspólny mianownik świata kolorowego realizmu i geometrii oraz surowej, abstrakcyjnej grafiki. To pierwsza wystawa artystki, podczas której postanowiła ona zderzyć ze sobą dwie różne dziedziny sztuki, w których realizuje się z taką samą pasją i zaangażowaniem. Jej obrazy, pomimo realistycznych wizerunków zwierząt, rzeźb oraz ludzi, można interpretować w indywidualny sposób, także dzięki intrygującym tytułom. Grafiki na aluminiowych blachach zapraszają natomiast do świata artystki – świata prędkości, który przemierza na motocyklu – swojej kolejnej pasji.

<img src="adres obrazka" alt="Opis alternatywny" />Zuzanna Zu Jankowska, Zamieszki, 100 x100 cm
Zuzanna Zu Jankowska, Zamieszki, 100 x100 cm

Zuzanna jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową oraz komputerową. Jej malarstwo charakteryzuje graficzny realizm, osadzony w motywach geometrycznych. Artystka nawiązuje do popkultury, symboliki, emocji, a także humoru. W grafice warsztatowej skupia się natomiast na podłożu aluminiowym, które jest punktem wyjścia do tworzenia linearnych oraz ekspresywnych kompozycji graficznych.

Zuzanna Zu Jankowska, Ara kaktusowa, 92 x 73 cm
Zuzanna Zu Jankowska, Ara kaktusowa, 92 x 73 cm

Kuratorem wystawy “Proste i krzywe” jest Anita Wolszczak, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Wydarzenie organizowane jest we współpracy redakcyjnej z RMF Classic, a patronat medialny nad nim objęli: Dom Aukcyjny Art in House, portal Art Imperium, portal Mówią Na Mieście, magazyn HIRO oraz magazyn Artysta i Sztuka.

Wystawa potrwa do 24 marca 2017 r.

plakat-120x90 Proste i krzywe Jankowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *