Opublikowano

LUBOMIR TOMASZEWSKI RZEŹBY, OBRAZY, DESIGN

Lubomir Tomaszewski rzeźba

Od 7 września do 15 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25) na wystawie „Lubomir Tomaszewski. Rzeźby, Obrazy, Design” będzie można oglądać prace polsko-amerykańskiego artysty światowego formatu.

Lubomir Tomaszewski realizuje swoje kreacje w trzech dziedzinach: rzeźbie, malarstwie i designie. Jest również teoretykiem sztuki i założycielem międzynarodowej grupy artystycznej Emocjonaliści. Urodzony w Warszawie w 1923 r.; w 1966 r. na stałe wyjechał do Nowego Jorku. W Polsce utożsamiany przede wszystkim z projektantami porcelanowych rzeźb kameralnych oraz serwisami Ina i Dorota.

Lubomir Tomaszewski, Majestatyczny orzeł, ©Fundacja Art and Design Lubomir Tomaszewski rzeźba
Lubomir Tomaszewski, Majestatyczny orzeł, ©Fundacja Art and Design Lubomir Tomaszewski

Na świecie uznanie przyniosły mu rzeźby powstające w „duecie z naturą” oraz obrazy ogniem i dymem malowane. Ta niepowtarzalna technika z jednej strony pozwala kreować niematerialne postacie tancerzy, z drugiej wyrazić osobiste przeżycia wojenne. Większość z eksponowanych na wystawie prac została sprowadzona specjalnie na tę okazję ze Stanów Zjednoczonych i będzie prezentowana w Europie po raz pierwszy. W unikatowej aranżacji zostaną również zaprezentowane ikoniczne projekty z przełomu lat 50. i 60. XX w. oraz najnowsze wzory porcelany stworzone dla manufaktury AS Ćmielów.

Magazyn Artysta i Sztuka jest patronem wydarzenia.

Lubomir Tomaszewski. Rzeźby, Obrazy, Design.
7 września – 15 października 2017 r.
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25)

Lubomir_Tomaszewski_Na_scenie
Lubomir Tomaszewski, Na scenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *