Opublikowano

DO WYGRANIA 100 000 ZŁ – KONKURS SIECI BIEDRONKA „PIÓRKO 2016”

Biedronka newsyJeszcze tylko przez trzynaście dni – do 18 lipca – debiutujący ilustratorzy mogą zgłaszać swoje prace w drugim etapie konkursu „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. W jego ramach należy zilustrować zwycięski tekst, wybrany w pierwszym etapie zmagań. Laureat otrzyma 100 tys. zł, a nagrodzone opowieść i prace graficzne zostaną opublikowane w postaci książki, która trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka 28 listopada br.

Zadaniem uczestników drugiego etapu konkursu jest wykonanie dowolną techniką ilustracji graficznych: jednej na przednią okładkę oraz od pięciu do dziesięciu prac obrazujących wybrane fragmenty nagrodzonego tekstu. Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone 25 sierpnia br.

Prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę złożoną z ekspertów. Zasiądą w niej głównie przedstawiciele świata sztuki, którzy od lat zajmują się ilustracją: Bohdan Butenko – wybitny ilustrator książek, laureat wielu nagród polskich i zagranicznych, Katarzyna Nowowiejska – absolwentka malarstwa, autorka ilustracji do książek, tworząca aplikacje mobilne i filmy animowane, Aleksandra Krzanowska – autorka ilustracji do podręczników i wydawnictw edukacyjnych oraz Elżbieta Śmietanka-Combik – ilustratorka podręczników szkolnych i książek dla dzieci. W jury znajdą się również: Natalia Jabłońska – laureatka pierwszej edycji konkursu, a także przedstawiciel sieci Biedronka.

plakat_Piórko 2016_2 etap

Konkurs „Piórko. Nagroda Biedronka za książkę dla dzieci to projekt sieci sklepów Biedronka, będący odpowiedzią na społeczny problem, jakim jest odchodzenie od zwyczaju czytania. W tym roku szczególny akcent został położony na podkreślenie roli literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. Konkurs ma na celu także promocję debiutujących autorów i ilustratorów. Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem pełni Wydawnictwo Zielona Sowa, a honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji na: piorko2016.biedronka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *