Opublikowano

ETIUDY. WYSTAWA MALARSTWA KAROLA PROCHACKIEGO

Etiudy Karol Prochacki news Artysta i SztukaWystawa „Etiudy” Karola Prochackiego jest już drugą wystawą organizowaną przez galerię Lumarte Sztuka Online i kawiarnię Tamka 43. Wystawy będą organizowane cyklicznie. Celem organizatorów jest promowanie młodej polskiej sztuki w przestrzeni żywej, uczęszczanej. Podczas cyklicznych wystaw zaprezentowane zostaną prace z różnych dziedzin sztuki – malarstwa, grafiki, ilustracji, tworzone w różnych stylistykach i trendach. 

Karol Prochacki w swym kolejnym cyklu niestrudzenie i konsekwentnie eksploruje malarską formę. Fascynacja barwą, rozlewającą się plamą, przenikaniem warstw, skutkuje kompozycjami ekspresyjnymi, hipnotycznymi i świecącymi swym własnym światłem. Artysta balansuje na granicy pejzażu i abstrakcji, nadając swym płótnom wymiar niedookreśloności. Odwołuje się do wrażliwości widza, prowokując go tym samym do spotkania ze światem osobistych skojarzeń i przeżyć.

Przy pracy nad cyklem 'Etiudy’ malarzowi towarzyszyły Etiudy Fryderyka Chopina, które w naturalny sposób stały się ważnym elementem procesu twórczego. Wywołuje to pytanie – na ile, i czy w ogóle, utwór muzyczny ze swym rytmem i energią, jest przekładalny na materię malarską? Karol Prochacki – ur. 8.VII.1982 w Gdańsku. Z wykształcenia projektant i scenograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego projekty prezentowane były m.in. w King’s College w Londynie, Galerii Direktorenhaus w Berlinie, Galerii ZPAP w Warszawie, oraz w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Miejsce: Tamka 43, Warszawa

Czas: od 12 października – 12 listopada 2016

Etude in C major Prochacki
Karol Prochacki, Etude in C major

Etiudy Karol Prochacki zdjęcie główne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *