Opublikowano

WYSTAWY MALARSTWA MICHAŁA ZALEWSKIEGO

wystawy malarstwa Michała Zalewskiego, officyna17 listopada 2017 r. o godzinie 19:00 w warszawskiej galerii officyna art & design, mieszczącej się w Al. Jerozolimskich 107, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Michała Zalewskiego: „geometal”.

Michał Zalewski to urodzony w 1976 r. wrocławski artysta realizujący się w kilku dziedzinach sztuki: muzyce, malarstwie i grafice. Jako nastolatek założył zespół muzyczny, w którym grał na gitarze do 1997 roku. W latach 1998-2004 przyczynił się do budowy niezależnej polskiej sceny techno. W tym czasie zrodziła się jego kolejna pasja – grafika użytkowa, którą zajmuje się komercyjnie do dziś. To ona zdefiniowała jego sposób na życie przez kolejne 20 lat. W latach 2012-2015 studiował rysunek i malarstwo we Wrocławskiej Szkole Rysunku. Malarstwo, początkowo traktowane jako rozwinięcie dotychczasowych doświadczeń twórczych, stało się jego kolejną pasją.

wystawy malarstwa Michała Zalewskiego, officyna
Michał Zalewski

O swojej najnowszej wystawie artysta pisze tak:

„W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni dużą ilością bodźców wizualnych, dlatego próbuję tworzyć coś prostego, delikatnego i nienachalnego. Moje obrazy powstają z prostych elementów, celowo ograniczam ilość kolorów. Stosuję okrąg jako idealną figurę geometryczną i wyróżniam go metalicznym kolorem. Ograniczone elementy dają możliwość zbudowania niezliczonej ilości kompozycji. W moich pracach ważny jest nastrój, nie temat. Traktuję je jako element otoczenia, natomiast potrzebę analizowania pozostawiam odbiorcy. Moje malarstwo ma cieszyć, a nie opowiadać. Mogę powiedzieć, że seria 'geometal’ jest muzyczna, ponieważ muzyka jest dla mnie bardzo ważnym źródłem inspiracji i stanowi nieodłączny element procesu twórczego.”

Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka warszawskiego Domu Aukcyjnego Art in House.

Patronat medialny nad wystawą objął portal Kultura Dostępna oraz kwartalnik Artysta i Sztuka.

Wystawa potrwa do 2 grudnia.

wystawy malarstwa Michała Zalewskiego, officyna
Michał Zalewski

wystawy malarstwa Michała Zalewskiego, officyna, plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *