Opublikowano

WERNISAŻ PRAC AGATY WIERZBICKIEJ W TAMKA 43

Agata Wierzbicka newsy

Agata Wierzbicka to artystka interdyscyplinarna, pracująca na pograniczu architektury, designu i sztuki. W centrum zainteresowań artystki niezmiennie stoi człowiek, zarówno jako użytkownik projektowanych przestrzeni jak i główny temat ilustracji. Wielką inspiracją artystki jest moda, traktowana jako przejaw indywidualnej kreatywności.

Wszystkie projekty Wierzbickiej, w myśl zasady, że „mniej znaczy więcej”, cechuje oszczędność środków plastycznych, przejrzystość kompozycyjna, przewaga sugestii nad dopowiedzeniem. Dążność do czystości formalnej skutkuje kompozycjami magnetycznymi, niezwykle wyrazistymi i delikatnymi zarazem. W centrum zainteresowań artystki niezmiennie stoi człowiek, zarówno jako użytkownik projektowanych przestrzeni jak i główny temat ilustracji. Wierzbicka skupia się na tym co najważniejsze: emocji, ruchu, sylwetce. Swoiste “stopklatki” zarejestrowane gdzieś pomiędzy głównymi wydarzeniami dnia, zwracają uwagę widza na ulotność i piękno chwili.

Agata Wierzbicka, Street fashion 5
Agata Wierzbicka, Street fashion 5

Wielką inspiracją prezentowanego na wystawie cyklu jest moda. Jak mówi artystka: „to w modzie, głównie ulicznej, przejawia się talent i niesamowita kreatywność fashionistów – nie są to ludzie odgórnie ubrani w modne schematy, ale artyści podkreślający swój indywidualizm. Moda ma wielką siłę przy swej ulotności„.

Na wystawie, kolejnej z cyklu odbywających się w kawiarni Tamka 43 na Powiślu, prezentowane będą prace z cykli: Fashion oraz Botanic z 2016 roku oraz, wcześniej niepublikowane, ilustracje z 2017 roku.

leaves
Agata Wierzbicka, Leaves
Agata Wierzbicka, Fashion illustration 1
Agata Wierzbicka, Fashion illustration 1

Agata Wierzbicka  artystka interdyscyplinarna, pracująca na pograniczu ilustracji, designu i sztuki, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Miejsce: Tamka 43, ul. Tamka 43, Warszawa

Czas: 8.02.2017 8.04.2017, wystawa czynna codziennie od godz. 10:00 do godz. 22:00

Wernisaż: 8.02 godz. 19:00

Organizatorzy: Tamka 43 Café oraz Lumarte Sztuka Online

Kwartalnik Artysta i Sztuka jest patronem medialnym wydarzenia.

GŁÓWNA GRAFIKA

One thought on “WERNISAŻ PRAC AGATY WIERZBICKIEJ W TAMKA 43

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *