Opublikowano

VAN GOGH ALIVE. MULTIMEDIALNY HIT OD 20 SIERPNIA W KRAKOWIE

Van Gogh Alive Artysta i Sztuka newsy

Po Berlinie, Mediolanie, Florencji, Petersburgu i Warszawie nadszedł czas na Kraków. Długo wyczekiwaną, światowej sławy wystawę od 20 sierpnia będzie można podziwiać w nowo powstałym centrum wystawienniczym urządzonym w zabytkowym Budynku Dworca Kolejowego.

Multimedialna wystawa Van Gogh Alive  jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

2. van gogh alive

Ekspozycja multimedialna Van Gogh Alive, źródło: vangoghalive.pl

Innowacyjna forma Van Gogh Alive poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając statycznych muzealnych instalacji. Każdy może podążać wybranymi przez siebie ścieżkami, w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia i twórczości malarza. Angażująca zmysły wystawa to zupełnie nowa forma doświadczania sztuki. Van Gogh Alive to ekscytująca podróż u boku mistrza po najważniejszych zakątkach, gdzie powstały jego największe arcydzieła. Wędrówka rozpoczyna się od rodzinnego kraju Vincenta – Holandii i kolejno przemieszcza się do Paryża, Arles, Saint-Rémy i Auvers-sur-Oise.

1. Van Gogh Alive

Ekspozycja multimedialna Van Gogh Alive, źródło: vangoghalive.pl

Wykorzystanie technologii SENSORY4™, nowoczesnej platformy multimedialnej pozwala wykreować tętniącą życiem przestrzeń na każdej galeryjnej powierzchni: ścianach, kolumnach, suficie czy podłodze. System łączący dynamiczną, wyświetlaną na 40 projektorach grafikę, z wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości tworzą pasjonujący pokaz dzieł sztuki, niespotykany dotąd w tradycyjnych muzeach.

„Van Gogh Alive – The Experience jest doskonałym przykładem, że sztuka i nauka idealnie się łączą i uzupełniają, dzięki czemu potrafią stworzyć niesamowite sensoryczne przeżycie – nieporównywalne z niczym innym. Prawdziwa gra zmysłów”– przekonuje Honor Harger, dyrektor ArtScience Museum w Marina Bay Sands w Singapurze.

Wystawa Van Gogh Alive trwać będzie w Krakowie przez 3 miesiące od 20 sierpnia.

main_header

Ekspozycja multimedialna Van Gogh Alive, źródło: vangoghalive.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *