Opublikowano

POWSTAŁ INTERESUJĄCY PORADNIK O POLSKIM DESIGNIE

widget newsy design

12 października 2016 roku miała premierę książka Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać design”. W zasadzie dwa tygodnie po tej dacie wydawca zadecydował o dodruku publikacji. Okazuje się bowiem, że moda na vintage ma się bardzo dobrze, a zainteresowani polską sztuką użytkową z chęcią sięgają po rzetelne poradniki i pogłębiają swoją wiedzę w tym zakresie.

Poradnik Bochińskiej skierowany jest zarówno do wytrawnych kolekcjonerów, jak i wszystkich miłośników dobrego designu i nadchodzących trendów we wzornictwie. Napisany lekkim językiem, zawiera informacje dla tych, którzy polują na rynkach staroci, a także dla tych, którzy dopiero planują kolekcjonowanie pięknych przedmiotów użytkowych.

2. ksiazka marginesy
Książka „Zacznij kochać design”, Beata Bochińska, Marginesy 2016, źródło: www.marginesy.pl

Autorka książki przekonuje, że każdy z nas posiada w sobie potrzebę odkrywania czegoś wyjątkowego, także we własnym otoczeniu. Zainteresowanie designem i chęć do kolekcjonowania przedmiotów z epoki pojawia się czasami spontanicznie i przypadkowo, czy to poprzez odziedziczenie interesującego przedmiotu czy znalezienie skarbu na targu staroci. Poradnik w przystępny sposób pozwala zrozumieć tajniki designu, oraz zawiera wiele cennych wskazówek, jak kontynuować pasję kolekcjonerką w sposób mądry, świadomy, bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Poradnik informuje krok po kroku jak spośród tysiąca rzeczy zwykłych, znaleźć rzecz wyjątkową, daje także wskazówki jak nie przepłacać, oraz gdzie szukać interesujących przedmiotów. Książka daje także bardzo rzetelny i ciekawy pogląd na to, jak kształtował się polski design przez ostatnie pół wieku, jest, więc również źródłem bogatej wiedzy, którą z pewnością powinien dysponować każdy, komu  polska sztuka użytkowa nie jest obca.

Tytuł: Zacznij kochać design

Autor: Beata Bochińska

Wydawnictwo: Marginesy 2016

1. polski design
Polska sztuka użytkowa, lata 50/60. XX w., źródło: domena publiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *