Opublikowano

KSIĄŻKI Z SERII „MALARZE DZIECIOM”

Artyku recenzja zdjęcieO ile nie ulega wątpliwości fakt, że ze sztuką warto obcować już od najmłodszych lat, o tyle zawsze pojawia się pytanie, w jaki sposób sprawić, aby ten temat stał się atrakcyjny i ciekawy także dla dzieci. Na jaką wystawę zabrać nasze pociechy, tak, aby muzeum nie kojarzyło im się jedynie z nudnym i męczącym przemierzaniem sal? Jaka czytanka powinna pojawić się w naszej domowej biblioteczce, aby była dla dziecka czymś, do czego będzie chciało z przyjemnością wracać?

Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Tekturka, specjalizujące się w literaturze dziecięcej, które w swojej ofercie posiada trzy książeczki z serii „Malarze dzieciom”. Te przyjemne, nieskomplikowane czytanki, skierowane do najmłodszych już od 2 roku życia, opowiadające przygody młodych bohaterów, których losy splatają się ze światem wprost z obrazów wielkich mistrzów.

„Baletnice”, książka ilustrowana obrazami Edgara Degasa, Wydawnictwo Tektura

W bajce „Czyj to domek” wraz z dzieckiem odwiedzimy dom van Gogha, „W sekretnym ogrodzie” poznamy malownicze zakątki uwiecznione przez Claude’a Moneta, a „Baletnice” zabiorą nas nie tylko w taneczny świat Edgara Degasa, ale też dziecięcych dążeń i marzeń. Obrazy towarzyszące czytaniu stają się naturalnym tłem historii i w lekki sposób utrwalają się w pamięci, przywodząc miłe wspomnienia. Seria „Malarze dzieciom” pozwala na pierwszy kontakt ze sztuką w lekkiej i przystępnej formie, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na dalsze eksplorowanie tego świata i stanie się dobrą podstawą do zabrania dziecka w przestrzeń muzealną. Dzieci, jako doskonali obserwatorzy chłoną intensywnie wszystko, co je otacza, warto więc od najmłodszych lat uwrażliwiać je na sztukę i dbać o kształtowanie estetyki już na tym wczesnym etapie. Nigdy nie wiadomo, jaki potencjał drzemie w dziecku i czy w przyszłości nie zostanie wykorzystany właśnie do twórczego działania. Książeczki z serii „Malarze dzieciom” niewątpliwie pomogą to sprawdzić.

„W sekretnym ogrodzie” , książka ilustrowana obrazami Claude’a Moneta, Wydawnictwo Tektura
„W sekretnym ogrodzie” , książka ilustrowana obrazami Claude’a Moneta, Wydawnictwo Tektura
„W sekretnym ogrodzie” , książka ilustrowana obrazami Vincenta van Gogha
„W sekretnym ogrodzie” , książka ilustrowana obrazami Vincenta van Gogha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *