Opublikowano

„OŚ CZASU” – WYSTAWA W WARSZAWSKIEJ GALERII SZTUKI OFFICYNA ART & DESIGN

officyna newsy13 stycznia 2017 r. o godzinie 19:00 w warszawskiej galerii sztuki officyna art & design, która mieści się w Al. Jerozolimskich 107, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa trzech spokrewnionych artystów – ojca Jana i synów Michała i Krzysztofa Powałków: „Oś czasu”.

Michał, Krzysiek, PRÓBA SIŁ, 150x150cm
Michał, Krzysiek, Próba sił, 150 x 150 cm

Wystawa ukaże pewne przeistoczenie drogi twórczej powstałe na styku dwóch pokoleń, próbę przejścia od zgeometryzowanych form Jana do bardzo realistycznych Michała i Krzysztofa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jan, Winlandia, 92 x 119,5 cm

W malarstwie Jana można dostrzec treść i ideę ukazane poprzez połączenie abstrakcji i realizmu, natomiast w realizacjach Krzysztofa i Michała, kontynuujących dzieło ojca, dominuje realizm. Przekaz wszystkich trzech artystów jest nasycony symbolizmem i surrealizmem. Chcą, by ich obrazy były wieloznaczne w treści, oparte o czytelną dla odbiorcy formę. Tematyka ekspozycji “Oś czasu” na wielu obrazach wiąże się z przemiajniem, przeistoczeniem, metamorfozą człowieka. Bohaterowie są zawieszeni w czasie, na granicy rzeczywistości i podświadomości. Zagubieni na granicy różnych światów, poszukujący światła.

Michał, CZERWONE DOMY, 120x70xm
Michał, Czerwone domy, 120 x 70 cm

Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House.

Krzysztof, Muza opuszczona 3, 150 x 200cm
Krzysztof, Muza opuszczona 3, 150 x 200 cm

Patronat medialny nad wystawą objęli: Art Imperium, HIRO, Mówią Na Mieście, Kwartalnik Artysta i Sztuka, Dom Aukcyjny Art in House. RMF Classic wsparło organizację wydarzenia współpracą redakcyjną.

Wystawa potrwa do 27 stycznia 2017 r.

Zapraszamy!!!

Michał, TIMELINE, 80x150cm
Michał, Timeline, 80 x 150 cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *